Askeri Okullar

HAVA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU – HAMYO

Tarihçe

HAVA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU “Yarınların Hava Astsubaylarını Yetiştirme” gibi onurlu bir sorumluluğu bulunan Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Astsubay MYO’ların kurulması yönünde başlatılan çalışmalar sonucunda İzmir/Gaziemir (Eski adıyla Seydiköy) sınırları içerisinde 2003 yılında kurulmuştur.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ TANITIM VİDEOSU

Hava Astsubay Meslekyüksek Okulunda Eğitim

HAMYO’da öğrenciler AKADEMİK ve ASKERİ olmak üzere 2 tür eğitim almaktadır.

Akademik Eğitim

Askerlik anlayışının gerektirdiği hizmet bilincinin ve mesleki değerlerin kazandırıldığı, havacılık ve uzay teknolojileri alanında bilimselliği ölçü alan, liderlik özellikleri gelişmiş, fiziki yeterliliğe sahip sağlam karakter ve üstün kişilik özelliklerine sahip eğitim ve ön lisans öğrenimini görmüş muvazzaf hava astsubayı yetiştirmektedir. Öğrenciler 1’inci dönem Temel Bilimler, Askeri Bilimler ve Yabancı Dil Bölüm Başkanlıklarınca verilen ortak dersleri almakta, 2’nci dönemden itibaren sınıf ve ihtisaslarına göre toplam 12 programda ön lisans düzeyinde eğitim almaktadır. İleri seviyede İngilizce eğitimi verilmektedir.

Askeri Eğitim

Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda hizmet bilinci ve mesleki değerleri kazanmış, asker kişilerde bulunması gereken niteliklere sahip, yeterli fiziki yeteneği kazanmış, muharebe ortamı ve olağanüstü durumlar karşısında soğukkanlılıkla görev yapabilecek bilgi, beceriye sahip, iyi havacılar yetiştirmektir. Askeri eğitimler, Türk Hava Kuvvetlerinin seçkin subay, astsubay ve yöneticilerinin yönetiminde yapılmaktadır. Hava Astsubay Meslek Yüksekokulunda askeri eğitimlerde; Askeri Liderlik Eğitimi, Emniyet Eğitimi ile Atış Eğitimleri verilmektedir. Askeri eğitimler kapsamında;
yanaşık düzen e, muhabere ve hayatta kalma eğitimleri verilmektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Programı

Öğrencilerin muharebe etkinliğinin artırılmasına yönelik olarak yakın dövüş, öğrencilerin spor yapma alışkanlığı kazanmaları amacıyla; olimpik spor branşlarda (atletizm, atış (havalı), koşarak hedef bulma, kır koşusu, eskrim, futbol, crossfit, basketbol) çalışmalar ve müsabakalar icra edilmektedir.

Öğrencilere Sunulan İmkanlar

-Her odada 4 kişi kalacak şekilde 1200 öğrenci kapasitesine sahip öğrenci yatakhanesi ve yemekhane,

-İçerisinde 2 adet öğrenci gazinosu,

-Spor faaliyetlerinin icra edilmesi amacıyla 12 adet spor tesisi,

-İngilizce eğitiminin desteklenmesi maksadıyla 1 cep sineması
öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

Sosyal Etkinlikler

Öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kulüp faaliyetleri yürütülmekte, tarih ve kültür bilincini geliştirmek amacıyla; milli günlerde anma etkinlikleri, tarihi mekân gezileri hastane ve huzurevi ziyaretleri ve tiyatro, konser ve konferanslara katılım sağlanmaktadır. Aidiyet bilincini geliştirmek amacıyla; staj uygulaması, birlik ziyaretleri, tecrübe aktarımı, şehit ailesi ziyaretleri, e-dergi, aylık bülten, tabur düzeyinde faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

(Pandemi nedeniyle izinler geçici olarak kaldırılmıştır)

2021 Yılı MSÜ Taban Puanları

HAVA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU - HAMYO

Hava Astsubay Meslekyüksek Okulu
Nerede, Adresi, Telefonu, Harita Konumu

Adresi

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer almaktadır.

Telefonu

232 251 16 00

Harita Konumu

Diğer askeri okullar hakkında bilgi almak için BURAYA tıklayınız.
HAVA ASTSUBAY MESLEKYÜKSEKOKULU WEB sitesi için BURAYA tıklayınız.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

İlgili Makaleler

0 0 Oylamalar
Makele Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim, lütfen yorum yapın.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Yeniden Deneyiniz....