Askeri Okullar

BANDO ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU – BAMYO

Tarihçe

BANDO ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU Ülkemizin en eski askeri eğitim kurumlarından olan okulumuz 23 Kasım 1831 tarihinde İstanbul’da Müsika-i Hümayün adı altında kurulmuştur. 1924 yılında Atatürk’ün direktifiyle İstanbul’dan Ankara’ya taşınmış ve Riyaset-i Cumhur Musiki Heyeti adı altında yeniden teşkilatlanmıştır.1924 yılından 2003’e kadar çeşitli teşkilat ve isimlerle faaliyetine devam eden okulumuz; 2003-2004 eğitim-öğretim yılından itibaren Bando Astsubay Hazırlama Okulu ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulundan oluşan Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı adını almıştır.2016 yılından itibaren lise bölümü kapatılmış ve halen Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olarak Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesinde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ TANITIM VİDEOSU

Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulunda Eğitim

BAMYO’da öğrenciler AKADEMİK ve ASKERİ olmak üzere 2 tür eğitim almaktadır.

Akademik Eğitim

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olarak iki yıllık eğitim-öğretim veren okulumuz, müzik eğitimi alanında hem yurt içinde hem de yurt dışındaki en önemli okullardan birisidir. Okulumuzda, ön lisans seviyesinde müzik eğitimi verilmekte, ayrıca profesyonel müzik eğitiminde olması gereken temel bilimler dersleri de bu programların içerisinde yer almaktadır .Okulumuzda, “Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar” ile “Çalgı Bakım Onarım” olmak üzere iki farklı program uygulanmaktadır. Bu iki programda Kamışlı Çalgılar 8, Bakır Çalgılar 7, Vurmalı ve Tuşlu Çalgılar 6, Çalgı Bakım Onarım 1 olmak üzere toplam 22 branşta eğitim verilmektedir. Akademik eğitim, Yükseköğretim Kurulu ve Avrupa Birliği eğitim standartlarına uygun olarak öğretim üyeleri ile mesleki ve akademik kariyere sahip subay/astsubay ve sivil öğretim elemanlarınca, Bireysel dersler 1-2, Toplu Dersler ise 15-20 kişilik modern çalışma odaları ve dershanelerde verilmektedir. Öğrenciler internet ve dâhili bilgi sistemleri ile sürekli yenilenen ve zengin bir kitap koleksiyonuna sahip olan kütüphaneden haftanın her günü istenilen saatte istifade edebilmektedir.

Askeri Eğitim

Ülkemizin en eski askeri eğitim kurumlarından olan okulumuz 23 Kasım 1831 tarihinde İstanbul’da Müsika-i Hümayün adı altında kurulmuştur. 1924 yılında Atatürk’ün direktifiyle İstanbul’dan Ankara’ya taşınmış ve Riyaset-i Cumhur Musiki Heyeti adı altında yeniden teşkilatlanmıştır.1924 yılından 2003’e kadar çeşitli teşkilat ve isimlerle faaliyetine devam eden okulumuz; 2003-2004 eğitim-öğretim yılından itibaren Bando Astsubay Hazırlama Okulu ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulundan oluşan Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı adını almıştır.2016 yılından itibaren lise bölümü kapatılmış ve halen Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olarak Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesinde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Programı

Öğrencilerimiz fiziki yeterliliklerini geliştirmek ve istenilen standartlara çıkarmak amacıyla düzenli ve sürekli bir eğitim programına dâhil olmaktadır. Bu kapsamda Temel ve Savaş Beden Eğitimi dersi ile olimpik branşlarda (Kickboks, kros, atış vb.) eğitim almaktadır. Öğrencilerimiz okulumuzda mevcut olan açık ve kapalı spor tesislerinden her zaman istifade edebilmektedir

Öğrencilere Sunulan İmkanlar

Öğrencilerin ders dışında kalan vakitlerini etkin bir biçimde kullanabilmeleri maksadıyla tenefüshane, cep sinema salonu, kitap okuma odası ve oyun odası mevcuttur. Öğrencilerimiz eğitim-öğretim, sağlık ve sosyal alanlardaki çağdaş imkânlarımızdan en iyi düzeyde faydalanmaktadır.

2021 Yılı MSÜ Taban Puanları

BANDO ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU - BAMYO

Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu
Nerede, Adresi, Telefonu, Harita Konumu

Adresi

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.

Telefonu

312 425 04 42

Harita Konumu

Diğer askeri okullar hakkında bilgi almak için BURAYA tıklayınız.
BANDO ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU Tanıtım Videosu için BURAYA tıklayınız.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

İlgili Makaleler

0 0 Oylamalar
Makele Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim, lütfen yorum yapın.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Yeniden Deneyiniz....