Sözleşmeli Er

Sözleşmeli Er Başvuru Evrakları

Sözleşmeli Er olmak isteyenler başvurularını yaptıktan sonra Evrak Hazırlama aşamasına geçmektedir. Sözleşmeli Er Başvuru Evrakları nı nasıl doldurmanız gerektiği detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Ayrıca evrakları kolayca indirebilmek için evrağın üstüne tıklayın. Bazı evraklar E-Devletten çıkartılması gerekiyor, onların yanına E-Devlet diye yazdım.

Sözleşmeli Er Başvuru Evrakları

 1. Sınava Çağrı Belgesi
 2. Dilekçe
 3. Nitelik Belgesi
 4. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı Fotokopisi
 5. Öğrenim Diploması
 6. Terhis Belgesi
 7. Askerlik Durum Belgesi
 8. Varsa ehliyet, askerî ehliyet, aşçı, fırıncı, elektrikçi vb.
  branşlara yönelik bonservis, kurs belgesi, diploma veya başarı belgesi asılları ve fotokopileri
 9. Adli Sicil veya Adli Sicil Arşiv Kaydı
 10. Muvafakat Yazısı
 11. Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu
 12. Aday Bilgi Formu
 13. Şehit/gazi eşi veya çocuğu olduğunu belirtenler belgeleri

Sözleşmeli Er İçin Gerekli Belgeler

1. Sınava Çağrı Belgesi (E-Devlet)

E-Devlet üzerinden başvuru sayfanıza girerek alacaksınız.

2. Dilekçe

Sözleşmeli Er Başvuru Dilekçe Örneği ni bilgisayarda doldurup çıktısını alın. Sadece imzayı mavi pilot yada tükenmez kalem ile atın.

3. Nitelik Belgesi

Sözleşmeli Er Nitelik Belgesi Örneği nin boş çıktısını alın ve götürüp komutanlarınıza verin. Onlar doldurma talimatına göre doldurup size teslim eder.  Bu belge sadece mülakat aşaması esnasında askerde olan adaylardan ve askerliğinin 3 üncü ayından sonrakilerden isteniyor. O anda askerde olmayanların bu belgeyle işi yok.

4. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı Fotokopisi

Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı aslı ve 2 adet fotokopisini dosyaya koyacaksınız. Askerde olanlar normalde birliğine teslim eder o yüzden onlar da unutmasınlar ve kimliklerini birliklerinden alıp dosyalarına koysunlar.

5. Öğrenim Diploması (E-Devlet)

E-Devletten öğrenim belgenizi çıkarttırıp koyabilirsiniz, bunu kabul ediyorlar. İsterseniz orjinal diplomanızı ve 1 adet fotokopisini sözleşmeli er dosyası na koyun, isterseniz de E-devletten 2 tane öğrenim belgesi çıkarttırıp koyun. E-devletten 2 tane alıp koyabilirsiniz, fotokopiye gerek yok.

6. Terhis Belgesi

Bu belgeyi de askerliğini bitirmiş olanlar dosyaya koyacak sadece. Eğer askerde iseniz yada daha askere gitmediyseniz, sizin bu belgeyle işiniz yok. Terhis belgesi olarak orjinal terhis belgenizi götürebilirsiniz yada askerlik şubesi onaylı 1 fotokopisini de götürebilirsiniz. E-Devletten alınan Askerlik Durum Belgesi kabul EDİLMİYOR. O yüzden orjinal belgenizi götürün. Ikinci 6 ay askerliğini tamamlayanlar, 2 tane terhis belgesi götürecek, atlamasınlar.

7. Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet)

Bu belgeyi sadece askerliğini yapmamış adaylar dosyaya koyacak. E-devletten indirebilirsiniz.

8. Ekstra Belgeleriniz

Varsa ehliyet, askerî ehliyet, aşçı, fırıncı, elektrikçi vb. branşlara yönelik bonservis, kurs belgesi, diploma veya başarı belgesi asılları ve fotokopileri (Askerliğini aşçı, fırıncı, elektrikçi vb. kadrolarında çalıştığını gösteren terhis belgesi veya birlik komutanı tarafından imzalı onaylı belgeler),

9. Adli Sicil veya Adli Sicil Arşiv Kaydı (E-Devlet)

Siciliniz temizse E-devletten Adli Sicil kaydı alıp koyacaksınız. Eğer geçmişte mahkemeniz olmuşsa, mahkeme kararı yada kesinleşme şerhinin aslı ve 1 adet fotokopisini koyacaksınız.

10. Muvafakat Yazısı

Sözleşmeli Er Muvafakat Yazısı Örneği ni indirip, bilgilerinizi bilgisayardan doldurun ve çıktı alın. İmzanızı mavi tükenmez veya pilot kalem ile atın. Siyah kalem ile kesinlikle ATMAYIN.

11. Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu

Sözleşmeli Er Durum Bildirir Tek Hekim Raporu Örneği ni indirin daha sonra kendi bilgilerinizi doldurun sonra çıktı alıp doktorunuza (Aile Hekimi, Kurum Hekimi vs. ) götürüp verin. Onlar gerekli yerleri imzalayıp size verir. Fakat dikkat etmeniz gereken, “adayın spor yapmasında sakınca bulunmamaktadır” onaylı olması lazım. Yani eğer sağlam raporu vermediyse mülakatlara giremezsiniz.

12. Aday Bilgi Formu

Sözleşmeli Er Aday Bilgi Formu Örneği ni indirin. Burada en önemli nokta çıktı alırken önlü arkalı almanız gerekiyor. yani ayrı ayrı 2 sayfa olacak şekilde çıktı ALMAYIN. Tek sayfa alacaksınız. Diğer husus, bunu bilgisayardan doldurmayın. Çünkü formatını bozarsınız. Bunun çıktısını alıp siyah pilot yada tükenmez kalem ile doldurun, imzayı mutlaka MAVİ tükenmez/pilot kalem ile atın.

13. Şehit/gazi eşi veya çocuğu olduğunu belirtenler belgeleri

https://personeltemin.msb.gov.tr sitesinden başvuru yaptığı esnada şehit/gazi eşi veya çocuğu olduğunu işaretlemesi gerekmektedir.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerini yorumda paylaşabilirsin.x
()
x
Gönder
Bize yazın
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Yeniden Deneyiniz....