Askeri Okullar

JSGF – Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi; 1 yılı hazırlık, 4 yılı lisans olmak üzere toplamda 5 yıl süren Güvenlik Yönetimi
Lisans Programı eğitimi vermektedir.
Aynı zamanda Jandarma Genel Komutanlığının doktor ve acil tıp teknisyeni (ATT) ihtiyacını karşılamak amacıyla, Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde Akademimize bağlı olarak tıp ve acil tıp teknisyeni öğrencisi öğrenim görmektedir.

Hazırlık sınıfındaki yabancı dil eğitiminde; Fakülte dekanlığı bünyesindeki sivil öğretim görevlileri tarafından
İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Yabancı dil eğitimi için bilgisayarlı 2 adet laboratuvar bulunmaktadır. Hazırlık sınıfı öğrencileri 17 kişilik dersliklerde eğitim faaliyetini yürütmektedir.
Lisans eğitimi safhasında (1-4’üncü sınıf) İngilizce dil eğitiminin devamının yanı sıra ikinci bir dil eğitimi de
verilmektedir.

Jandarma Sahil Güvenlik Fakültesi Tanıtım Videosu

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Fiziki Yeterlilik Parkuru

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine Nasıl Girilir?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine girebilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Aday öğrencilerin, lise yada lise ile aynı statüdeki okullardan son kayıt olma tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra bir diğer alternatif ise, MEB tarafınca onaylanmak suretiyle yabancı ülkeden lise mezunu olmaları gerekmektedir. Buna ek olarak bu okulda eğitim görmek isteyen aday öğrencilerin 21 yaşını geçmemiş olması gerekli şartlardan birisidir. Başvuruları kabul edilen öğrenciler, okulun internet sitesinin yayınladığı duyuruları takip etmeli ve sınav tarihlerine dikkat etmelidir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesini Bitirince Ne Olur?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi mezunu olan subaylara; lojman, sağlık ve askeri / sosyal tesislerden yararlanma imkanı, buna ek olarak OYAK üyeliği gibi pek çok sosyal imkân sunulmaktadır. Bununla birlikte, görevlerinde başarı sağlayan subaylara yurt içinde ve dışında lisansüstü eğitim alma imkanı, bunun yanında bazı özel kurslara katılma ve geçici ya sürek olan görevlere atanabilme imkânları sunulmaktadır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Kaç Yıllıktır?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi, 5 yıl boyunca öğrencilerine eğitim imkanı sunmaktadır. Öğrencilerine bu imkanı sağlayan Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesinin ilk eğitim yılı, hazırlık senesi olarak belirlenmiştir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi İçerisinde İngilizce Hazırlık Sınıfı Muafiyeti Var Mıdır?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi içerisinde eğitim öğretim yılının başında İngilizce muafiyet sınavı uygulanmaktadır. Bu sınavda başarı sağlayan öğrencilerin hazırlık sınıfında eğitim alması zorunlu değildir. İngilizceden muaf olan öğrenciler, hazırlık okumadan birinci sınıfa başlayabilmektedirler.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Bünyesinden Ayrılmanın Yükümlülükleri Nelerdir?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi bünyesinde eğitim gören öğrenciler subay naspedilinceye kadar yüklenme senedi içerisinde belirtilen harcamalar kapsamınca tazminat ödemek zorundadır. Bu şartı uygulamak zorunda olan öğrenciler, yazılı olarak başvurmak koşulu ile ayrılma işlemlerini gerçekleştirebilir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Taban Puanları Nelerdir?

Bu okula girebilmek için TYT sınavı kapsamından en az 150 puan almak durumundasınız. Eşit Ağırlık puan türü kapsamında ise, sıralama içerisinde en az 250.000’inci sırada yer alan adayın puanını alma durumundasınız. Sayısal puan türüne göre olan sıralamada ise en az 100.000’inci sırada yer almanız bu koşulları sağlamaktadır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Mezunları Ne İş Yapar?

Bu okul, Jandarma ve Sahil Güvenlik teşkilatının ihtiyaç duyduğu subaylar yetiştirmektedir. Bu sebeple Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi mezunları bu teşkilatlarda subay olmaktadırlar.

Diğer askeri okullar hakkında bilgi almak için BURAYA tıklayınız.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi WEB sitesi için BURAYA tıklayınız.

0 0 Oylamalar
Makele Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim, lütfen yorum yapın.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Yeniden Deneyiniz....