Askeri Personel Alım Haberleri

2020 YILI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF ASTSUBAY ADAYI TEMİNİ SONUÇ İLANI

2020 yılı Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay seçim adımları tamamlanmakta olup, gerekli bilgiler sizlere bu yazıda verilecektir. Başvuru yapan adaylar için değerlendirme gerekli kurumlar tarafından yapılmıştır. Adaylar, sonuç sisteminde iki farklı cevap ile karşılaşabilir. Bunlardan biri kontenjana girmeye hak kazanan adaylar için ‘’…. Sınıfında Asil-6 Kayıt Hakkı Kazandınız’’ olacaktır. Bu sonucu gören adayların ilk gruptan kayıt olma hakları bulunmaktadır. 2021 Muvazzaf Astsubay aday temini sonuç ilanını nasıl öğreneceğinizi, ne yapmanız gerektiğini ve nasıl kayıt olacağınızı yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Kayıt Hakkı Kazanan Adaylar Ne Yapmalı?

2021 Muvazzaf Astsubay Aday temini sonuç ilanı listesinde sonucunu ‘’…Kayıt Hakkı Kazandınız’’ şeklinde gören adayların belirlenen tarihler doğrultusunda birinci gruptan kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt hakkı kazanan her adayın 24- 28 Mayıs tarihleri arasında saat 08:30 ile 16:30 saatleri içerisinde kesin kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Kesin Kayıt Nasıl Yaptırılır?

Kesin kayıt hakkı yaptırmak isteyen adayların öncelikle 1.grup sonuçlarından kayıt hakkı kazandığını görmeleri ve bunu belgeleri gerekmektedir. Ardından aşağıdaki adımları izlemeleri gerekmektedir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı İçin Hak Kazanan Adaylar;

Adayların; belirlenen tarihler içerisinde Balıkesir ilinde bulunan MSÜ Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığına şahsen gelmesi ve gerekli kayıt işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Adayların kesin kayıt tarihleri arasında kurumlara şahsen başvurmamaları doğrultusunda kayıt hakları iptal edilmektedir.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İçin Hak Kazanan Adaylar;

Adayların belirlenen tarihler ve saatler içerisinde (Ankara/ Dikimevi) Deniz Kuvvetleri Kara Komutanlığı, Personel Başkanlığı Personel Temin Koordinasyon Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı İçin;

Kayıt hakkı kazanan adayların belirlenen zaman dilimlerinde Kütahya’daki Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kayıt Sırasında İstenilen Belgeler;

Dış kaynaktan Astsubay olmak isteyen adayların kesin kayıt sırasında yanında bulundurması gereken birçok belgeye ihtiyaç duyulmaktadır. 2021 Muvazzaf Astsubay aday temini sonuçları doğrultusunda kaydolmaya hak kazanan adayların tümünün yanlarında bulundurması gereken belgeler şu şekildedir;

  • Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Biyometrik Fotoğraf 50×60 mm 6 adet
  • Askerlik Durumu Belgesi,
  • Adli Sicil Raporu,
  • Mezuniyet belgeleri (önlisans/lisans)
  • Transkript belgesi,
  • Yabancı dil sonuç raporu(varsa),
  • Şehit gazi yakınıysa belge,
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Kayıt için kurumların istediği diğer belgeler,

Yukarıdaki belgelerin hepsinin bir dosya içerisinde teslim edilmesi gerekmektedir. Vesikalık fotoğrafların arkasına adayların T.C. Kimlik numaralarını yazmaları zorunludur.

Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Eğitimi Kaç Ay?

Dış kaynaktan muvazzaf Astsubay ve subayların alacakları temel askerlik eğitimleri 3 aydan az olmamaktadır. Ayrıca bu süreç artabilmektedir. Bu noktada karar; Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirlenmektedir. Minimum süre 3 aydır. Ancak genel Astsubay eğitimi ise 1 yıl sürmektedir.

2021 Muvazzaf Astsubay Öğrencileri Maaş Alır Mı?

2021 Muvazzaf Astsubay öğrencileri belirli miktarlarda harçlık almaktadır. Bu öğrencilere, Milli Savunma Bakanlığı okullarında eğitim gören öğrencilere verilen harçlıklar verilmektedir.

2021 Muvazzaf Astsubay Alımı Kaç Kişi?

2021 muvazzaf Astsubay sayısı 1640 olmaktadır. kişi alınacaktır. Adayların belirlenen tarihler içerisinde başvurularını tamamlamaları ve Astsubay olmak için gerekli adımları atmaları gerekmektedir.

2021 Sözleşmeli Er Alımı Ne Zaman?

2021 yılında yapılacak olan sözleşmeli er alımı 29 Mart ve 15 Nisan tarihleri arasındadır. 2021 muvazzaf Astsubay adaylarının temin işlemleri Ankara’nın Mamak ilçesine gitmeleri gerekmektedir.

Astsubay kategorisi için buraya tıklayınız.

Muvazzaf astsubay aday temini sonuç ilanı için buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

0 0 Oylamalar
Makele Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim, lütfen yorum yapın.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Yeniden Deneyiniz....