Acemi Birlikleri

Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı – Kütahya

Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı bir komutanlıktır. Komutanlık Kütahya’da bulunmaktadır. Tugay gerek koşulları gerekse de bulunduğu konumdan dolayı oldukça önemlidir. Toplam 16 bölükten oluşmaktadır. Komutanlık acemi ve bedelli asker eğitmektedir. Acemilik süresi aksi bir durum olmadığı sürece 3 haftadır. Kısa ismi ile Hv. Er Eğt.Tug.K.lığı olarak geçmektedir.

Kütahya hava er eğitim komutanlığı hakkında verilecek en ilginç bilgilerden bir tanesi de er ve erbaş eğitimi veren tek havacı birlik olmasıdır. Tugay hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Askerliğinizi bu birlikte yaptıysanız sizden sonrakilere ön bilgi olsun diye yorum ile katkı sunabilirsiniz.

Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Hakkında

Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Kütahya merkezde acemi er, erbaş ve bedelli eğitimi veren bir tugaydır. Komutanlıkta çok sayıda sosyal hak olduğu bilinir. Komutanlıkta kantin bulunmaktadır. Kantinde alışveriş yapmak için mutlaka banka ya da kredi kartınızın yanınızda bulunması gerekir. Bunun yanında çeşitli ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz otomatlar da bulunmaktadır. Gazinoda eğlenceli zaman geçirebileceğiniz konsol oyunları, langırt gibi oyunlar bulunur. Aynı zamanda çeşitli hazır yiyecekler de yine gazinoda bulunmaktadır.

  • Üst Birliği: Hava Eğitim Komutanlığı
  • Alt Birlikleri: 4 Taburu Vardır

Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Eğitim

Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Türkiye’de havacı personele (er/erbaş, sözleşmeli er, uzman erbaş) eğitim verilen tek yerdir. Erbaş/Erler 3 Haftalık temel eğitimlerini aldıktan sonra yemin töreni yapar ve usta birliğine gider.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Eğitimi

Hava Kuvvetlerinde Sözleşmeli Erler 3 Ay eğitim alırlar. Bunun 1. ayı genelde temel askerlik eğitimi yani yanaşık düzen eğitimleri (selam verme, uygun adım yürüme vs. gibi) yapılır. İlk ay içerisinde bir heyet huzurunda mülakat gibi bir görüşmeye girilir ve burada sınıflar/branşlar belli olur. Daha sonra atış yapılır ve yemin töreni olur. Kalan 2 ayda ise branşlarına göre eğitim alırlar. Tören Eri, İstihkam, Piyade, Şoför gibi sınıf ve branşlarda eğitim alırlar. Bu eğitimlerin bir kısmı nazari yani bilgiye yönelik olurken, bir kısmı uygulamalı olmaktadır.

Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Adresi, Telefonu, Ulaşım Haritası

Telefonu

Tel.No: 0274 271 60 70

Adresi

Dumlupınar Mahallesi Alanyurt Sok. Merkez Kütahya

Yol Tarifi

Kütahya’ya kara ve demiryolu ile geldiğinizde otobüs terminali ve tren garından sizi Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığına götürecek ücretsiz servislerden yararlanabilirsiniz. Havayolu ile Zafer Bölgesel Havalimanından HAVAŞ’a ait ücretsiz servisler ile Kütahya’ya ulaşım bulunmaktadır.

Harita Konumu

Acemi ve Usta Birliklerinde Sosyal İmkanlar

Askere Giderken Alınması Gerekenler için tıklayın…

Yeni Askerlik Sistemi Tüm Detaylar için Tıklayınız….

7179 Sayılı Askeralma Kanunu için Tıklayınız…

Askeralma Daire Başkanlığı için Tıklayınız…

Acemi Birlikleri için Tıklayın…

Usta Birlikleri İçin Tıklayın…

Şafak Hesaplama Programı için tıklayın.

İlgili Makaleler

0 0 Oylamalar
Makele Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim, lütfen yorum yapın.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Yeniden Deneyiniz....