Acemi Birlikleri

1’inci Komando Tugay Komutan Yardımcılığı Hava İndirme ve Komando Eğitim Tabur Komutanlığı – Melikgazi, Kayseri

 1’inci Komando Tugay Komutan Yardımcılığı Hava İndirme ve Komando Eğitim Tabur Komutanlığı yani kısa ismi ile 1’inci Komd.Tug.K.Ydc.lığı Hv.İnd.Eğt.Tb.K.lığı , Kayserinin Melikgazi ilçesinde bulunan General Adnan Doğu Kışlası (Köşk Kışla) konuşlanmıştır.

1’inci Komando Tugay Komutan Yardımcılığı Hava İndirme ve Komando Eğitim Tabur Komutanlığı

1’inci Komando Tugay Komutan Yardımcılığı Hava İndirme ve Komando Eğitim Tabur Komutanlığı, kuruluşuna bakacak olursak;

Hava İndirme ve Komando Eğitim Tabur Komutanlığı Adresi, Telefonu, Ulaşım Haritası

Telefonu

0 352 235 91 22 – 0 352 235 98 84

Belgegeçer No.: 0 352 236 00 46

Adresi

Köşk Mahallesi, Köşk Kışlası
1’inci Komando Tugay Komutan Yardımcılığı
38030 Melikgazi/Kayseri

Yol Tarifi

1’inci Komando Tugay Komutan Yardımcılığı Hava İndirme ve Komando Eğitim Tabur Komutanlığı - Melikgazi, Kayseri
Yol Tarifi

Kara Yolu: Kayseri ilindeki önemli kara yolları bağlantıları, kuzey-güney yönündeki SivasKayseri-Niğde-Adana kara yolu ile, doğu-batı yönündeki Ankara-Kayseri-Malatya-Elazığ-Diyarbakır kara yolu bağlantısıdır. Ankara-Kayseri kara yolu mesafesi 316 km, Diyarbakır-Kayseri kara yolu mesafesi 606 km, Kayseri-İstanbul kara yolu mesafesi 770 km’dir.

Demir Yolu: Kayseri istasyonu demir yolu trafiği bakımından yoğunluğu en fazla olan yerlerden biridir. İstanbul’daki Haydarpaşa Garı’ndan kalkarak Ankara-Erzurum-Kars arasında karşılıklı olarak her gün çalışan Doğu Ekspresi ve Ankara’dan kalkarak Erzurum-Kars arasında her gün karşılıklı olarak sefer yapan Erzurum Ekspresi Kayseri’den geçer. Ayrıca Kayseri, haftanın her günü Ankara-Diyarbakır arasında sefer yapan 4 Eylül Mavi ile Ankara-Adana arasında sefer yapan Çukurova Ekspresi’nin durak noktasıdır. Tren garından eğitim birliğine ulaşım 117, 241, 146, 132 numaralı belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır.

Hava Yolu: Kayseri Hava Meydanı sivil-askerî kategoride olup, şehre uzaklığı 5 km’dir. Havaalanı dış hat seferleri ile iç hat seferlerine açık (yolcu giriş-çıkış hudut kapısı olan) liman statüsünde bir meydan durumundadır. Havaalanından şehir merkezine ulaşım HAVAŞ firmasının yanında 100 ve 102 numaralı belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır.

Ulaşım Haritası

Hava İndirme ve Komando Eğitim Tabur Komutanlığı Eğitim

Üç haftalık başlangıç eğitimine ( Acemi Eğitimi ) müteakip yemin töreni (genellikle Cuma günü) icra edilecektir. Yemin törenine tüm aile fertlerinizi çağırabilir ve bu onurlu günü onlarla paylaşabilirsiniz. Yemin töreninin olacağı gün size tebliğ edilecektir. İhtisas eğitimine ayrılmanız halinde bulunduğunuz birlikte 6 hafta süreyle ihtisas eğitimine devam edeceksiniz. İhtisas eğitimine ayrılmaz iseniz yemin töreninden önce size dağıtım olduğunuz birlik tebliğ edilecek, siz de törenden sonra isterseniz doğrudan bu birliğe katılmak üzere ayrılacak veya dağıtım iznine gitmek isterseniz izini müteakip dağıtım olduğunuz birliğinize katılacaksınız.

İhtisas eğitimine kalanlar için; yemin töreninin icrasına müteakip, ailesi gelen erlere (2) gün evci izni, ailesi gelmeyenlere ise Cumartesi ve Pazar günleri dönüşümlü olarak günlük çarşı izinleri verilecektir. Geçici evci iznine çıkmak için “İkamet Belgesi (İl Merkezi’nde), Nüfus Cüzdanı Belgesi (anne, baba, eş veya evli kardeş) ile dilekçe” gerekmektedir.

Acemi ve Usta Birliklerinde Sosyal İmkanlar

Askere Giderken Alınması Gerekenler için tıklayın…

Yeni Askerlik Sistemi Tüm Detaylar için Tıklayınız….

7179 Sayılı Askeralma Kanunu için Tıklayınız…

Askeralma Daire Başkanlığı için Tıklayınız…

Acemi Birlikleri için Tıklayın…

Usta Birlikleri İçin Tıklayın…

Şafak Hesaplama Programı için tıklayın….

İlgili Makaleler

0 0 Oylamalar
Makele Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim, lütfen yorum yapın.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Yeniden Deneyiniz....