Askeri Personel Alım Haberleri

Milli Savunma Üniversitesi Sonuçları Açıklandı – Harp Okulları

Milli Savunma Üniversitesi Sonuçları  açıklandı ve Harp Okullarına girmeye hak kazananlar ve ne yapmaları gerektiği duyuruldu.

Forum Bölümümüzde aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Forum için tıklayınız.

Milli Savunma Üniversitesi Sonuçları Açıklandı – Harp Okulları

Milli Savunma Üniversitesi Sonuçları  kapsamında Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu, Hava Harp Okulu ve Sahil Güvenlik Harp Okulu için kayıt kabul hakkı kazanan adaylar belli oldu. Bu saatten sonra ne yapacakları yazımızda detaylı anlatılmıştır.

1. MSÜ Harp Okulları na “Aday Yerleştirme İşlemleri” MSÜ Rektörlüğü koordinesinde ilgili Okul K.lıkları tarafından;
 a. Ön kayıt işlemleri 30 Temmuz-23 Ağustos 2019 (Son Tarih 23 Ağustos 2019 saat 18.00) tarihleri arasında,
 b. Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 27-29 Ağustos – 2019 tarihleri arasında ilgili Harp Okulunda şahsen yapılacaktır.
2. Kendisine internet ilanı ve telefonla çağrı yapılan her aday çağrı yapıldığı okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağını 24 saat içinde beyan etmek zorundadır. İnternette yayımlanan çağrı listesinde adı yer alan adaylar internet ilanının yayımlandığı tarih ve saatten itibaren 24 saat içinde çağrı yapıldığı okulu arayarak geleceğini beyan etmediği takdirde veya çağrı yapıldığı okul tarafından 24 saat içinde telefon ile 3 defa aranıp ulaşılamayan adayların “ASKERİ ÖĞRENCİ ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR.” Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle ilgili Harp Okuluna bildiriniz.

Kayıt Yaptırılmazsa Ne Olur ?

3. Kayıt yaptıracağınızı beyan edip 2 iş günü içerisinde ön kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde askeri öğrenci adaylığınız sonlandırılacaktır.
4. Aday yerleştirme işlemlerinde öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı sırası olacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününe kadar adayların öncelikli tercihleri dikkate alınacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününde ise intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin olarak icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmesi maksadıyla okullardaki eksik kontenjanlarda tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında bulunması halinde sırası gelen adaylar ilgili okullara yerleştirilecektir. Harp Okulları ve Asb.MYO tercihleri olan adaylardan Harp Okullarına kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılanlar MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaktır.
5. MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları seçim aşamaları sonuçları ve kayıt işlemleri ile ilgili ilan/açıklamalar https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tradreslerinden bilahare duyurulacaktır.

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları İletişim Bilgileri

Milli Savunma Üniversitesi İletişim Bilgileri : 0212 398 01 60
Kara Harp Okulu İletişim Bilgileri : 0312 419 75 59
Deniz Harp Okulu İletişim Bilgileri : 0216 351 00 72
Hava Harp Okulu İletişim Bilgileri : 0212 663 24 90 /42 16- 45 66

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ (MSÜ) KARA HARP OKULU ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ 

    Kara Harp Okulu öğrenci alım faaliyetleri kapsamında kayıt işlemleri 2 aşamada yapılacaktır. Birinci aşama ön kayıt ve ikinci aşama intibak eğitimi süreci olan kesin kayıt aşamasıdır.

Ön Kayıt

Ön Kayıt işlemleri kapsamında;

Kayıt işlemleri 30 Temmuz-23 Ağustos 2019 (Son Tarih 23 Ağustos 2019 saat 18.00) tarihleri arasında,

Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 27-29 Ağustos – 2019 tarihleri arasında Kara Harp Okulunda şahsen yapılacaktır. İntibak eğitimi başlangıcından sonra kontenjan açığı kalması durumunda yapılacak tüm kayıt işlemleri kesin kayıt işlemi olarak uygulanacaktır.

Kara Harp Okulu İntibak Eğitimi Ne Zaman Başlayacak ?

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Kara Harp Okulu İntibak Eğitimleri 19 Ağustos 2019 tarihinden itibaren Kara Harp Okulu’nda başlayacaktır.

30 Temmuz-09 Ağustos 2019 tarihleri arasında kayıt işlemlerini yapan adaylar 19 Ağustos 2019 tarihinde Kara Harp Okulunda intibak eğitimleri için katılışlarını yapmak üzere evlerine gönderilecektir. Söz konusu adaylardan en geç 20 Ağustos 2019 saat 17.00’a kadar geçerli bir mazereti olmaksızın katılışını gerçekleştirmeyenlerin “Askeri Öğrenci Adaylıkları” sonlandırılacaktır. Kurban Bayramı tatilinin bitimini müteakip kayıt işlemlerini yaptıracak adaylar ise doğrudan intibak eğitimlerine dâhil edilmek üzere KHO’na katılışlarını yapacaklardır. İntibak eğitimi başlangıcından sonra kayıt yaptıran adaylar kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra hemen intibak eğitimine alınacaklarından dolayı aşağıda belirtilen belge ve malzemeleri mutlaka yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Kara Harp Okulu kontenjanlarına göre çağrı işlemleri Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü ile Kara Harp Okulu tarafından yapılacaktır. Kayıt yaptırma hakkı elde eden aday sonuçları 30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren kontenjanlar dolana kadar her gün  https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yayınlanan adaylara ÖSYM tarafından yapılan 2019-MSÜ Sınavına müracaatta belirtikleri telefon numaralarından da çağrı yapılacaktır.

Kendisine Çağrı Yapılan Aday Ne Yapacak ?

Kendisine internet ilanı ve telefonla çağrı yapılan her aday çağrı yapıldığı okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağını 24 saat içinde beyan etmek zorundadır. İnternette yayımlanan çağrı listesinde adı yer alan adaylar internet ilanının yayımlandığı tarih ve saatten itibaren 24 saat içinde çağrı yapıldığı okulu arayarak geleceğini beyan etmediği takdirde veya çağrı yapıldığı okul tarafından 24 saat içinde telefon ile 3 defa aranıp ulaşılamayan adayların “ASKERİ ÖĞRENCİ ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR.” Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle ilgili Harp Okuluna bildiriniz.

Adaylar Hangi Kriterlere Göre Yerleştirilecek ?

Aday yerleştirme işlemlerinde öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı sırası olacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününe kadar adayların öncelikli tercihleri dikkate alınacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününde ise intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin olarak icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmesi maksadıyla okullardaki eksik kontenjanlarda tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında bulunması halinde sırası gelen adaylar ilgili okullara yerleştirilecektir. Harp Okulları ve Ast.MYO tercihleri olan adaylardan Harp Okullarına kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılanlar Astsubay MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaktır.

Öncelikli tercihlerinden sıra gelme ihtimali olan adaylar diğer tercihlerinde çağrı sırası gelse dahi son 5 iş gününe kadar öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletileceklerdir. Bu adaylar diğer tercihindeki sırası saklı kalacaktır. Bu adaylarla ilgili açıklamalar 30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

KARA HARP OKULU İLETİŞİM BİLGİLERİ     :

Kara Harp Okulu Adres       : Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar ANKARA

Kara Harp Okulu Telefon    : 0 312 419 75 59

MSÜ Milli Savunma Üniversitesi KARA HARP OKULU ADRES:        DEVLET MAHALLESİ KARA HARP OKULU CADDESİ  ANKARA/TÜRKİYE 06654

Kara Harp Okulu Forum Bölümü için tıklayınız…

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ (MSÜ) HAVA HARP OKULU ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

Bir sonraki aşama olan “Öğrenci Seçme Uçuşu (ÖSU)” hâlihazırda tamamlanmış/devam etmektedir.

ÖSU aşamasını başarı ile tamamlayan ve kontenjan içerisinde yer alan adaylar intibak eğitimine katılmaya hak kazanmışlardır.

ÖSU aşaması devam eden ve ilan edilen sıralama listesinde kontenjan içerisinde yer alan adaylar ÖSU aşamasını başarı ile bitirmeleri halinde sıralamaya dâhil edileceklerdir.

ÖSU aşamasını başarı ile bitiren ve kontenjana giremeyen adaylara listede kontenjan açığı bulunması halinde çağrı yapılacaktır.

Adaylar kontenjanın tamamlanması ve ÖSU aşamasından elenmeleri durumunda 2’nci tercihlerinde bulundukları diğer okuldaki sıralamalarına göre yerleştirilecektir.

Hava Harp Okulu öğrenci alım faaliyetleri kapsamında kayıt işlemleri 2 aşamada yapılacaktır. Birinci aşama ön kayıt ikinci aşama intibak eğitimi süreci olan kesin kayıt aşamasıdır.

Ön Kayıt

Ön Kayıt işlemleri kapsamında;

Kayıt işlemleri 30 Temmuz-23 Ağustos 2019 (Son Tarih 23 Ağustos 2019 saat 18.00) tarihleri arasında,

Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 27-29 Ağustos – 2019 tarihleri arasında Hava Harp Okuluna şahsen yapılacaktır.

Hava Harp Okulu kontenjanlarına göre çağrı işlemleri Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü ile Hava Harp Okulu tarafından yapılacaktır. Kayıt yaptırma hakkı elde eden aday isimleri 30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren kontenjanlar dolana kadar her gün  https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden isimleri yayınlanan adaylara ÖSYM tarafından yapılan 2019-MSÜ Sınavına müracaatta belirttikleri telefon numaralarından da çağrı yapılacaktır.

Kendisine Çağrı Yapılan Aday Ne Yapacak ?

Kendisine internet ilanı ve telefonla çağrı yapılan her aday çağrı yapıldığı okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağını 24 saat içinde beyan etmek zorundadır. İnternette yayımlanan çağrı listesinde adı yer alan adaylardan; internet ilanının yayımlandığı tarih ve saatten itibaren 24 saat içinde çağrı yapıldığı okulu arayarak geleceğini beyan etmeyen veya çağrı yapıldığı okul tarafından 24 saat içinde telefon ile 3 defa aranıp ulaşılamayanların “ASKERİ ÖĞRENCİ ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR.” Adayların telefon numaralarında bir değişiklik olması durumunda mutlak suretle aşağıda yer alan numarayı arayıp bilgi vermesi gerekmektedir.

Kayıt için gerekli belgeler ise intibak eğitimi başlangıcında aday öğrenciler tarafından teslim edilecektir.

Kayıt yapılan adaylar, 05 Eylül 2019 tarihinde saat 15.00’a kadar Hava Harp Okulu Komutanlığına katılış yapacaklar ve 06 Eylül 2019 tarihinden itibaren intibak eğitimine başlayacaklardır. Adayların, kesin kayıt işlemleri intibak eğitimine katılış yaptıkları ilk gün yapılacaktır.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı namına KHO K.lığında okumak üzere istihkâm sınıfına aday seçiminde; ilk tercihi Hava Harp Okulu olan adaylardan; ÖSU aşamasını geçip Hava Harp Okulu kontenjanına giremeyenler, “Askeri Öğrenci olur, Kategori-1 Hava aracında uçucu yetiştirilmeye elverişli değildir.” kararlı sağlık raporu alanlar ile ÖSU aşamasından elenen adaylardan Aday Değerlendirme Puanı (ADP) göz önüne alınarak istekli olanlar arasından seçilecektir. Bu kapsamda ÖSU aşamasında işlemleri devam eden adaylardan, elenmeleri halinde “İstihkam” sınıfına geçmek istemeyenlerden feragatname alınacaktır.

Adaylar Hangi Kriterlere Göre Yerleştirilecek ?

Aday yerleştirme işlemlerinde öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı sırası olacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününe kadar adayların öncelikli tercihleri dikkate alınacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününde ise intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin olarak icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmesi maksadıyla okullardaki eksik kontenjanlarda tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında bulunması halinde sırası gelen adaylar ilgili okullara yerleştirilecektir. Harp Okulları ve Ast.MYO tercihleri olan adaylardan Harp Okullarına kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılanlar MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaktır.

İntibak eğitimine verilen süre içerisinde katılmayan adayların “Kendi İsteği İle Adaylıktan Vazgeçtiği” kabul edileceğinden “Askeri Öğrenci Adaylığı” sonlandırılacaktır.

HAVA HARP OKULU İLETİŞİM BİLGİLERİ :

ADRES           :

İstasyon Caddesi, Yeşilyurt-Bakırköy/İSTANBUL

ULAŞIM:       :

İstanbul Otogardan; Metroya binerek Yenikapı durağında ininiz. Buradan aktarma yapıp, Marmaray’a binerek (Halkalı Yönü) Yeşilyurt durağında ininiz. Buradan ise 250 metre yürüyerek Hava Harp Okulu K.lığına ulaşılabilirsiniz.

Yenikapı İDO’dan; Yenikapı Marmaray Metro istasyonuna yürüyünüz (400 metre). Buradan da Marmaray’a binerek  (Halkalı Yönü) Yeşilyurt durağında ininiz Buradan ise 250 metre yürüyerek Hava Harp Okulu K.lığına ulaşılabilirsiniz.

İstanbul Havalimanından; Havaist Bakırköy otobüsleri ile Bakırköy’e geliniz. Buradan Bakırköy Marmaray durağına yürüyünüz (200 metre). Marmaray’a bindikten sonra (Halkalı Yönü)  Yeşilyurt durağında ininiz. Buradan ise 250 metre yürüyerek Hava Harp Okulu K.lığına ulaşılabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından; Havabüs Taksim otobüsleri ile Taksim’e geliniz. Taksim Meydan’dan Yeşilköy Sarı Taksi Dolmuşlara bininiz. Hava Harp Okulu K.lığı önünde ininiz.

TEL                :

0212 663 24 90 / 4216 -4566

İNTİBAK EĞİTİMİNE GELİRKEN YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN BELGELER

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (şayet yeni kimlik kartınız var ise ve eski nüfus cüzdanınız sizde ise her ikisini de getiriniz),
 • Barkodlu ÖSYM sonuç belgesi,
 • Lise diploması aslı veya noter onaylı fotokopisi (Halihazırda üniversite öğrencisi olan adayların mezun oldukları liselerden mezuniyet belgesinin aslını veya üniversitelerinden öğrenci belgesi getirmeleri yeterlidir, bu adaylardan asıl kayıt sonrasında lise diplomaları ayrıca istenecektir),
 • 4 adet vesikalık fotoğraf (arka fonu beyaz),
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği aslı (İl ya da ilçe nüfus müdürlüğünden alınmış veya e-devlet üzerinden alınmış barkodlu),
 • Adli sicil kaydı sorgulama belgesi (Son bir ay içerisinde; e-devlet üzerinden alınmış barkodlu veya Cumhuriyet Başsavcılıklarından / Kaymakamlıklardan alınmış aslı),
 • Üniversitelerin hazırlık sınıflarından yatay geçiş ile kayda gelen adayların yukarıdaki listelenen belgelere ilave olarak halen okudukları üniversitelerinden alacakları öğrenim durum belgesini de yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Hava Harp Okulu İntibak Eğitimine Gelirken Getirilecek Malzemeler

 • Spor Malzemeleri (Eşofman – alt üst, Spor ayakkabı, Spor tişört, Spor şort, bere, yağmurluk),
 • Kişisel Temizlik Malzemeleri (Traş takımı, şampuan, deodorant, havlu vb.),
 • İç çamaşırı (Bol miktarda),
 • Siyah çorap (Bol miktarda),
 • Beyaz spor çorap (Bol miktarda),
 • İğne-İplik,
 • Terlik ve Pijama,
 • Bot boyası,
 • Not defteri ve kalem,
 • Pudra,
 • Çengelli iğne (20 adet),
 • Sivil Elbise (Kış şartları göz önünde bulundurularak sivil kıyafet getirilmesi uygun olacaktır.),
 •  HHO sınırları içerisinde nakit alışveriş yapılmadığı için bankamatik kartı ya da kredi kartı,
 •  HHO intibak aşaması süresince cep telefonu kullanımına izin verilmeyeceğinden adayların yanlarında mümkünse cep telefonlarını getirmemeleri, telefon ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla yeterli miktarda ankesörlü telefon kartı getirmeleri, (cep telefonları yemin töreni döneminde ayrıca aileleri tarafından getirilebilecektir)

Hava  Harp Okulu Forum Bölümü için tıklayınız…

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ (MSÜ) DENİZ HARP OKULU ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

Deniz Harp Okulu öğrenci alım faaliyetleri kapsamında kayıt işlemleri 2 aşamada yapılacaktır. Birinci aşama ön kayıt ve ikinci aşama intibak eğitimi süreci olan kesin kayıt aşamasıdır.

Ön Kayıt

Ön Kayıt işlemleri kapsamında;

Kayıt işlemleri 30 Temmuz-23 Ağustos 2019 (Son Tarih 23 Ağustos 2019 saat 18.00) tarihleri arasında,

Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 27-29 Ağustos – 2019 tarihleri arasında Deniz Harp Okulu Heybeliada yerleşkesinde şahsen yapılacaktır. İntibak eğitimi başlangıcından sonra kontenjan açığı kalması durumunda yapılacak tüm kayıt işlemleri kesin kayıt işlemi olarak uygulanacaktır.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Deniz Harp Okulu İntibak Eğitimleri 19 Ağustos 2019 tarihinden itibaren Deniz Harp Okulu Heybeliada yerleşkesinde başlayacaktır.

30 Temmuz-09 Ağustos 2019 tarihleri arasında kayıt işlemlerini yapan adaylar 19 Ağustos 2019 tarihinde Deniz Harp Okulunda intibak eğitimleri için katılışlarını yapmak üzere evlerine gönderilecektir. Söz konusu adaylardan en geç 20 Ağustos 2019 saat 17.00’a kadar geçerli bir mazereti olmaksızın katılışını gerçekleştirmeyenlerin “Askeri Öğrenci Adaylıkları” sonlandırılacaktır. Kurban Bayramı tatilinin bitimini müteakip kayıt işlemlerini yaptıracak adaylar ise doğrudan intibak eğitimlerine dâhil edilmek üzere Deniz Harp Okuluna katılışlarını yapacaklardır. İntibak eğitimi başlangıcından sonra kayıt yaptıran adaylar kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra hemen intibak eğitimine alınacaklarından dolayı aşağıda belirtilen belge ve malzemeleri mutlaka yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Deniz Harp Okulu kontenjanlarına göre çağrı işlemleri Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü ile Deniz Harp Okulu tarafından yapılacaktır. Kayıt yaptırma hakkı elde eden aday sonuçları 30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren kontenjanlar dolana kadar her gün https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yayınlanan adaylara ÖSYM tarafından yapılan 2019-MSÜ Sınavına müracaatta belirtikleri telefon numaralarından da çağrı yapılacaktır.

Kendisine Çağrı Yapılan Aday Ne Yapacak ?

Kendisine internet ve telefonla çağrı yapılan her aday çağrı yapıldığı okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağını 24 saat içinde beyan etmek zorundadır. İnternette yayımlanan çağrı listesinde adı yer alan adaylar internet ilanının yayımlandığı tarih ve saatten itibaren 24 saat içinde çağrı yapıldığı okulu arayarak geleceğini beyan etmediği takdirde veya çağrı yapıldığı okul tarafından 24 saat içinde telefon ile 3 defa aranıp ulaşılamayan adayların “ASKERİ ÖĞRENCİ ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR.” Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle ilgili Harp Okuluna bildiriniz.

Adaylar Hangi Kriterlere Göre Yerleştirilecek ?

Aday yerleştirme işlemlerinde öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı sırası olacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününe kadar adayların öncelikli tercihleri dikkate alınacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününde ise intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin olarak icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmesi maksadıyla okullardaki eksik kontenjanlarda tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında bulunması halinde sırası gelen adaylar ilgili okullara yerleştirilecektir. Harp Okulları ve Astsubay MYO tercihleri olan adaylardan Harp Okullarına kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılanlar MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaktır.

Öncelikli tercihlerinden sıra gelme ihtimali olan adaylar diğer tercihlerinde çağrı sırası gelse dahi son 5 iş gününe kadar öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletileceklerdir. Bu adaylar diğer tercihindeki sırası saklı kalacaktır. Bu adaylarla ilgili açıklamalar 30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

DENİZ HARP OKULU İLETİŞİM BİLGİLERİ    :

0 (216) 3510072

ASKERİ ÖĞRENCİ ADAYLARININ İNTİBAK EĞİTİMİ İÇİN YANLARINDA GETİRECEKLERİ MALZEME LİSTESİ

CİNSİ                                                 :                                  MİKTARI        :

 1. Spor Tişörtü (Beyaz-lacivert-mavi)                        4 Adet
 2. Spor Çorabı (Beyaz)                                                   4 Çift
 3. Spor Şortu (Mavi-Lacivert)                                      2 Adet
 4. Spor Ayakkabı (Koşuya uygun)                              1 Çift  (Krampon ve halı saha ayakkabısı olmayacak/fosforlu renklerde olmayacak)
 5. Şort mayo (Lacivert düz renk olacak)                   1 Adet
 6. Havlu (Vücut/el/ayak İçin)                                     2’şer Adet
 7. Sabun (Sabunluk İle), şampuan                             2 Adet
 8. Terlik (Parmak arası terlik olmayacak)                1 Çift
 9. Tıraş Takımı, Çantası, Kolonya ve Pamuk           1’er Adet
 10. Diş Fırçası ve Macunu                                              1’er Adet
 11. Ayakkabı Boyası (Siyah)                                          1 Adet
 12. Elbise Askısı                                                               2 Adet
 13. Külot                                                                            5 Adet
 14. Pijama                                                                         1 Takım
 15. Atlet, Fanila                                                               6 Adet
 16. Çorap (Siyah) (Yazlık)                                             4 Çift
 17. Kurşun Kalem                                                           3 Adet
 18. Silgi ve Kalemtıraş                                                   1’er Adet
 19. Tükenmez Kalem                                                     1 Adet
 20. Defter                                                                         1 Adet
 21. Çamaşır filesi                                                           1 Adet
 22. Siyah ve beyaz iplik ile dikiş iğnesi                     1 Takım

NOT    :           Yukarıda yazılı olan miktarlar en az miktarda getirilmesi gereken rakamlardır.

ULAŞIM BİLGİLERİ

İstanbul’dan Heybeliada’ya ulaşmak için her iki yakadan da vapur ve motorla deniz yolculuğu yapabilirsiniz.

Şehir hatları vapurları vasıtasıyla Heybeliada’ya Avrupa yakasından Beşiktaş ve Eminönü’nden kalkan vapurlarla, Anadolu yakasından ise Kadıköy ve Bostancı’dan kalkan vapurlarla ulaşabilirsiniz.  Şehir hatları vapurları sefer tarifesi için www.sehirhatlari.istanbul/tr internet adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca Heybeliada’ya Mavi Marmara şirketinin düzenlediği motor seferleri ile Avrupa yakasında Yeşilköy’den, Anadolu yakasında Bostancı’dan; Turyol şirketinin düzenlediği motor seferleri ile Avrupa yakasında Bakırköy ve Eminönü’nden, Anadolu yakasında Kadıköy’den kalkan motorlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Deniz Harp Okulu Forum Bölümü için tıklayınız…

İlgili Makaleler

0 0 Oylamalar
Makele Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim, lütfen yorum yapın.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Yeniden Deneyiniz....