Yeni Askerlik Sistemi

Emniyet Hizmetleri Sınıfı mensuplarının Askerlik Durumu Nasıl Belirlenecek ?

Emniyet Hizmetleri Sınıfı mensuplarının Askerlik Durumu ile ilgili Erteleme şartları ve muafiyet durumlarını detaylı incelediğimiz yazımız aşağıdadır.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensuplarının Askerlik Durumu Hakkında Herşey

Yeni Askerlik Sisteminde Emniyet Sınıfı Mensuplarının Askerlik Durumu ile ilgili şimdilik bu bilgileri aktardık fakat önümüzdeki dönemde tecrübeler ışığında bu yazıyı geliştirip size daha detaylı bir yazı sunmuş olacağız..

Askerlik Erteleme Durumu

Emniyet Teşkilatı kadrolarında kadro ve/veya rütbeleri ile ilişkisi devam eden Emniyet Hizmetleri Sınıfına mensup personel ile polis eğitim ve öğretim kurumlarında öğrenim görenler veya bu kurumların giriş sınavlarını kazananlardan askerlik hizmetini yapmamış olanların her türlü askerlik işlemleri ertelenir.

Askerlik Muafiyet Durumu

Emniyet Hizmetleri Sınıfında on yıllık hizmet süresini, kamu görevinden sayılmayacak hâller hariç olmak üzere tamamlayanlar askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılır. Geçici süreli görevlendirmeler, yurt dışı misyon koruma, yurt dışında eğitim ve diğer görevler sebebiyle geçirilen süreler de on yıllık hizmet süresinin hesabında dikkate alınır.

On yıllık süre, polis eğitim ve öğretim kurumlarından mezun olarak fiilen göreve başlanılan tarihte başlar. On yıllık süreyi tamamlamadan herhangi bir nedenle Emniyet Hizmetleri Sınıfından ayrılan, başka kuruma nakledilen veya bu süre içinde meslekten ilişiği kesilen personel, 7179 Sayılı Askeralma Kanunu hükümlerine göre askerlik hizmetini yerine getirir.

Fiilî askerlik hizmeti başladıktan sonra polis eğitim ve öğretim kurumlarında öğrenim hakkı elde edenler tabi oldukları askerlik hizmet süresini tamamlamak zorundadır. Yani askerde iken kazanırsanız polisliği, askerliği bitirmeden gidemezsiniz. Askerlik bittikten sonra gideceksiniz.

Yeni Askerlik Sistemi Tüm Detaylar için Tıklayınız….

Yeni Askerlik Sisteminde Şafak Nasıl Hesaplanacağını bu yazımızda anlattık. Tıklayınız…

7179 Sayılı Askeralma Kanunu için Tıklayınız…

Askeralma Daire Başkanlığı için Tıklayınız…

İlgili Makaleler

0 0 Oylamalar
Makele Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim, lütfen yorum yapın.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Yeniden Deneyiniz....