Usta Birlikleri

Boğazın Batısı Askeri İnzibat Bölge Komutanlığı Yıldız-Beşiktaş-İstanbul

Boğazın Batısı Askeri İnzibat Bölge Komutanlığı Yıldız-Beşiktaş-İstanbul

Boğaz Batısı Askeri İnzibat Bölge Komutanlığı, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda Beşiktaş/Yıldız’da bulunmaktadır.Org. Ragıp ULUĞBAY Kışlası Hasdal semtinde konuşlu bulunmaktadır.

Seyahat esnasında veya 8’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na katılmadan önce kendisinin subay veya astsubay olduğunu belirterek, size askerlik yapacağınız birlikte tanıdığı olduğunu, istediğiniz bölüğe yerleştirebileceğini vb. hususları söyleyerek sizden menfaat elde etmeye çalışacak dolandırıcılarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür işlemlerin tamamı bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Bu kişilere asla inanmayınız, bilinçli, dikkatli ve uyanık olunuz.

Acemi birliğinizde birazdan sayacağımız malzemelerden bazıları ve bunların dışında birçok malzeme tarafınıza devlet tarafından verilmektedir. Ancak yaptığımız uzun araştırma sonucu birliğinize giderken yanınıza almanızı önerdiğimiz malzemeler şunlardır; Boyuna asılan cüzdan, tıraş köpüğü, tıraş bıçağı, banyo tıraş bıçağı, diş fırçası ve macunu, lif, sabun, şampuan, ıslak mendil, peçete, tırnak makası, cımbız, el-yüz kremi, kulak çubuğu, yara bandı, saat, bot boyası ve fırçası, bot ve valiz için asma kilit, içlik, eldiven/boyunluk/bere, mavi tükenmez kalem, not defteri, siyah asetat kalemi, el feneri, kitap okuma lambası, kamerasız tuşlu telefon, ankesörlü telefon kartı, bankamatik/kredi kartı, sivil kıyafet.

Kışlaya gelirken yanınızda fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek ile benzeri maddeler getirmeyiniz. Kışlada Android/IOS akıllı telefonlar dışındaki tuşlu ve kamerasız cep telefonlarını kullanabilirsiniz. Sadece Turkcell Askercell hat kullanabilirsiniz. Bu hattı sadece kayıt-kabul esnasında, nizamiye bölgesinde kurulan Turkcell stantlarından alabilirsiniz.

Yanınızda getirdiğiniz paranızı emanet maksadıyla kimseye vermeyiniz. Kışla içerisinde nakit para ile alışveriş yapılmamaktadır. Kantinden yapılan alışverişlerde kredi kartları ve bankamatik kartları kullanılmaktadır. Yaptığınız her alışveriş sonunda size verilen alışveriş fişini mutlaka kontrol ediniz ve saklayınız. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda amirlerinize müracaat ediniz. Kışla içerisinde bankamatik ve PTT şubeleri mevcuttur, işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Tedavi amacıyla yanınızda getirdiğiniz ilaçları girişte görevliye teslim ediniz. Sürekli kullandığınız ilaçları ancak doktor nezaretinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir durumunuz varsa bunu mutlaka bölükteki rütbeli personele anlatın. Acil haller dışında yemin edinceye kadar gerek şehir içi gerekse de şehir dışı izin verilmemektedir.

Orada bulunduğunuz süre içinde sizden hiçbir maksatla para toplamayacaktır, toplanamaz. Herhangi bir vesileyle para toplayan olursa komutanlarınıza haber verin.

Acemi Birliğinizde  sizlere tüm istihkaklarınız (kamuflaj elbise, bot, don, fanila,  pijama, atlet, künye levhası, çorap, havlu, şapka, şort, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş fırçası, diş macunu, tıraş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmiştir. Bunları usta birliğinizde de kullanacağınız için kaybetmemeniz gerekir. Aksi halde ceza alabilirsiniz.

Günlük gereksinim duyacağınız malzemeler (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) kantinlerde bulunmaktadır. Kışlalarda değişik yerlerde ankesörlü telefonlar mevcuttur. Kantinlerde telefon kartları bulunmaktadır. Ailenize ulaşamazsanız mutlaka komutanlarınıza söyleyiniz. Sizlere yardımcı olacaklardır. Kışlada ATM, PTT, Kantin, Berber, Terzi, Fotoğraf Stüdyosu, Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi ile Revir bulunmaktadır.

Boğazın Batısı Kışla İletişim Adres 

Hafta içi 12:00 ile 14:00 ve 17:00 ile 19:00 saatleri arasında, cumartesi-pazar ve resmi tatil günlerinde ise 08:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaretçileriniz sizi ziyaret edebilirler.

Boğaz Batısı Askeri İnzibat Bölge Komutanlığına bağlı birliklerden Blg.Kh.Tk.K.lığı Yıldız Kışlasında, 1’inci Motorlu Askeri İnzibat Tabur K.lığı (Kh.Tk.K.lığı ve 1’inci Mot.As.iz.Bl.K.lıkları)

Yenibosna Kışlasında, 2’nci Mot.As.İz.Bl.K.lığı ve Merasim Bl.K.lığı Beşiktaş Kışlasında, 3’üncü Mot.As.İz.Bl.K.lığı

Bayrampaşa’da, 1’inci Özel Koruma Tabur K.lığı Hasdal’da bulunan Org.Ragıp ULUĞBAY Kışlasında konuşlu bulunmaktadır.

Yıldız Kışlası (Tel.Nu.: 0212 227 38 02), İstanbul’un Yıldız semtinde bulunmaktadır. Kışlaya deniz ve toplu taşıma araçları ile ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.

Beşiktaş Kışlası (Tel.Nu.: 0212 236 63 04) İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunmaktadır. Kışlaya deniz ve toplu taşıma araçları ile ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.

Şht.Er Murat ÇAVDAR Kışlası (Tel.Nu.: 0212 613 07 88), İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde bulunmaktadır. Kışlaya toplu taşıma araçları ile ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.

Yenibosna Kışlası (Tel.Nu.: 0212 552 73 51), İstanbul’un Yenibosna semtinde bulunmaktadır. Kışlaya toplu taşıma araçları ile ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.

İlgili Makaleler

0 0 Oylamalar
Makele Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim, lütfen yorum yapın.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Yeniden Deneyiniz....