Usta Birlikleri

24’ÜNCÜ İKMAL MERKEZİ KOMUTANLIĞI – Erzurum

24’ÜNCÜ İKMAL MERKEZİ KOMUTANLIĞI

24’üncü İkmal Merkezi Komutanlığı’nın bulunduğu Şehit Ütğm. İsmail AKSU Kışlası Erzurum şehir merkezinde Erzurum-Erzincan kara yolu üzerinde bulunmaktadır. Kışlaya terminal, tren garı ve hava limanından toplu ulaşım araçları ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Erzurum’a kara, hava ve demir yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Ancak birliğinize hava yolu taşımacılığı ile veya emniyetli günlerde Kabul Toplanma Merkezleri vasıtası ile intikal edilmesi gerekir. Konuyla ilgili aşağıda belirtilen telefon numaralarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Erzurum konum itibariyle, diğer komşu illerin kara yollarının kesiştiği bir noktada bulunmaktadır. Erzurum, doğuda Kars, Ağrı, Ardahan; batıda Erzincan; güneyde Bingöl, Muş; kuzeyde ise Bayburt, Rize, Artvin illeriyle kara yolu bağlantısına sahiptir. Bu illerle ulaşım, ağır kış şartlarına rağmen kesintisiz olarak sağlanmaktadır.

Erzurum’da başta Dadaş Turizm, Esadaş Turizm, Palandöken Turizm olmak üzere yolcu taşıma yetkisine sahip firmalar tarafından şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılmaktadır. Ayrıca, diğer illerden geçiş yapan turizm şirketleri de mevcuttur.

Erzurum’dan demir yolu bağlantısı olan illere Doğu Ekspresi ile günde bir tren seferi yapılmaktadır.

THY ve Anadolu Jet ile Ankara, İstanbul, Antalya, Bursa, Hatay, Diyarbakır ve bir çok ile hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır.

İrtibat Numaraları:

Kışla Santral                       : 0442 327 43 03 – 327 43 04

İkm.Mrk.K. Dahili            : 1030

Loj.Des.Br.K.                     : 1040

Bölük Astsb.                      : 1041

Kışla Nöb. Amiri               : Santralden istenecektir.(Mesai harici zamanlar için)

Seyahat esnasında veya 24’üncü İkmal Merkezi Komutanlığı’na katılmadan önce kendisinin subay veya astsubay olduğunu belirterek, size askerlik yapacağınız birlikte tanıdığı olduğunu, istediğiniz bölüğe yerleştirebileceğini vb. hususları söyleyerek sizden menfaat elde etmeye çalışacak dolandırıcılarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür işlemlerin tamamı bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Bu kişilere asla inanmayınız, bilinçli, dikkatli ve uyanık olunuz.

Acemi birliğinizde birazdan sayacağımız malzemelerden bazıları ve bunların dışında birçok malzeme tarafınıza devlet tarafından verilmektedir. Ancak yaptığımız uzun araştırma sonucu birliğinize giderken yanınıza almanızı önerdiğimiz malzemeler şunlardır; Boyuna asılan cüzdan, tıraş köpüğü, tıraş bıçağı, banyo tıraş bıçağı, diş fırçası ve macunu, lif, sabun, şampuan, ıslak mendil, peçete, tırnak makası, cımbız, el-yüz kremi, kulak çubuğu, yara bandı, saat, bot boyası ve fırçası, bot ve valiz için asma kilit, içlik, eldiven/boyunluk/bere, mavi tükenmez kalem, not defteri, siyah asetat kalemi, el feneri, kitap okuma lambası, kamerasız tuşlu telefon, ankesörlü telefon kartı, bankamatik/kredi kartı, sivil kıyafet.

Kışlaya gelirken yanınızda fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek ile benzeri maddeler getirmeyiniz. Kışlada Android/IOS akıllı telefonlar dışındaki tuşlu ve kamerasız cep telefonlarını kullanabilirsiniz. Sadece Turkcell Askercell hat kullanabilirsiniz. Bu hattı sadece kayıt-kabul esnasında, nizamiye bölgesinde kurulan Turkcell stantlarından alabilirsiniz.

Yanınızda getirdiğiniz paranızı emanet maksadıyla kimseye vermeyiniz. Kışla içerisinde nakit para ile alışveriş yapılmamaktadır. Kantinden yapılan alışverişlerde kredi kartları ve bankamatik kartları kullanılmaktadır. Yaptığınız her alışveriş sonunda size verilen alışveriş fişini mutlaka kontrol ediniz ve saklayınız. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda amirlerinize müracaat ediniz. Kışla içerisinde bankamatik ve PTT şubeleri mevcuttur, işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Tedavi amacıyla yanınızda getirdiğiniz ilaçları girişte görevliye teslim ediniz. Sürekli kullandığınız ilaçları ancak doktor nezaretinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir durumunuz varsa bunu mutlaka bölükteki rütbeli personele anlatın. Acil haller dışında yemin edinceye kadar gerek şehir içi gerekse de şehir dışı izin verilmemektedir.

Orada bulunduğunuz süre içinde sizden hiçbir maksatla para toplamayacaktır, toplanamaz. Herhangi bir vesileyle para toplayan olursa komutanlarınıza haber verin.

Acemi Birliğinizde  sizlere tüm istihkaklarınız (kamuflaj elbise, bot, don, fanila,  pijama, atlet, künye levhası, çorap, havlu, şapka, şort, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş fırçası, diş macunu, tıraş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmiştir. Bunları usta birliğinizde de kullanacağınız için kaybetmemeniz gerekir. Aksi halde ceza alabilirsiniz.

Günlük gereksinim duyacağınız malzemeler (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) kantinlerde bulunmaktadır. Kışlalarda değişik yerlerde ankesörlü telefonlar mevcuttur. Kantinlerde telefon kartları bulunmaktadır. Ailenize ulaşamazsanız mutlaka komutanlarınıza söyleyiniz. Sizlere yardımcı olacaklardır. Kışlada ATM, PTT, Kantin, Berber, Terzi, Fotoğraf Stüdyosu, Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi ile Revir bulunmaktadır.

Hafta içi 12:00 ile 14:00 ve 17:00 ile 19:00 saatleri arasında, cumartesi-pazar ve resmi tatil günlerinde ise 08:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaretçileriniz sizi ziyaret edebilirler.

İlgili Makaleler

0 0 Oylamalar
Makele Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim, lütfen yorum yapın.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Yeniden Deneyiniz....