Usta Birlikleri

5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı -Gaziantep

 

5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı, Gaziantep il merkezi  Gen.Hüseyin ATAMAN Kışlasında konuşlanmıştır. Aynı zamanda 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı olarak; 5’inci Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığı Kahramanmaraş il merkezinde Gazi ve Gen. M.Hayri TARHAN Kışlasında, 1’inci Hudut Alayı 1’inci Hudut Tabur Komutanlığı Gaziantep’e bağlı Oğuzeli ilçe merkezinde, 1’inci Hudut Alayı 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı Kilis il merkezinde, 1’inci Hudut Alayı 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı Kilis’e bağlı Gülbaba ilçe merkezinde konuşlandırılmıştır. Gaziantep ve Kahramanmaraş il merkezlerine kara, hava ve demir yolu ile; Oğuzeli, Kilis ve Gülbaba’ya ise kara yolu ile ulaşabilirsiniz.

5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı -Gaziantep

5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı Gaziantep İl merkezinde General Hüseyin ATAMAN Kışlası ile General Hüseyin DELİBAŞ Kışlası, 5’inci Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığı Kahramanmaraş il merkezinde Gazi ve General M.Hayri TARHAN Kışlası bulunmaktadır.

5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığının konuşlandığı General Hüseyin Ataman Kışlası, Gaziantep il merkezinde Osmaniye-Şanlıurfa kara yolu (ipek yolu) üzerinde (Tel.Nu.: 0342 321 27 10) bulunmaktadır. 5’inci Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığının konuşlandığı Gazi Kışlası, Kahramanmaraş il merkezinde bulunan Kahramanmaraş Kalesi’nin 800 metre güneybatısında(Tel.Nu.: 0344 221 96 89) bulunmaktadır. 1’inci Hudut Alay Komutanlığının konuşlandığı General Hüseyin Ataman Kışlası, Gaziantep il merkezinde Osmaniye-Şanlıurfa kara yolu (ipek yolu) üzerinde (Tel.Nu.: 0342 321 27 10), 1’inci Hudut Alayı 1’inci Hudut Tabur Komutanlığı Gaziantep’e bağlı Oğuzeli ilçe merkezinde (Tel.Nu.: 0342 571 34 72), 1’inci Hudut Alayı 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı Kilis il merkezinde (Tel.Nu.: 0348 813 10 00), 1’inci Hudut Alayı 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı Kilis iline bağlı Gülbaba ilçe merkezinde (Tel.Nu.: 0348 828 33 03) bulunmaktadır.

Seyahat esnasında veya 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na katılmadan önce kendisinin subay veya astsubay olduğunu belirterek, size askerlik yapacağınız birlikte tanıdığı olduğunu, istediğiniz bölüğe yerleştirebileceğini vb. hususları söyleyerek sizden menfaat elde etmeye çalışacak dolandırıcılarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür işlemlerin tamamı bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Bu kişilere asla inanmayınız, bilinçli, dikkatli ve uyanık olunuz.

Acemi birliğinizde birazdan sayacağımız malzemelerden bazıları ve bunların dışında birçok malzeme tarafınıza devlet tarafından verilmektedir. Ancak yaptığımız uzun araştırma sonucu birliğinize giderken yanınıza almanızı önerdiğimiz malzemeler şunlardır; Boyuna asılan cüzdan, tıraş köpüğü, tıraş bıçağı, banyo tıraş bıçağı, diş fırçası ve macunu, lif, sabun, şampuan, ıslak mendil, peçete, tırnak makası, cımbız, el-yüz kremi, kulak çubuğu, yara bandı, saat, bot boyası ve fırçası, bot ve valiz için asma kilit, içlik, eldiven/boyunluk/bere, mavi tükenmez kalem, not defteri, siyah asetat kalemi, el feneri, kitap okuma lambası, kamerasız tuşlu telefon, ankesörlü telefon kartı, bankamatik/kredi kartı, sivil kıyafet.

 

Kışlaya gelirken yanınızda fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek ile benzeri maddeler getirmeyiniz. Kışlada Android/IOS akıllı telefonlar dışındaki tuşlu ve kamerasız cep telefonlarını kullanabilirsiniz. Sadece Turkcell Askercell hat kullanabilirsiniz. Bu hattı sadece kayıt-kabul esnasında, nizamiye bölgesinde kurulan Turkcell stantlarından alabilirsiniz.

 

Yanınızda getirdiğiniz paranızı emanet maksadıyla kimseye vermeyiniz. Kışla içerisinde nakit para ile alışveriş yapılmamaktadır. Kantinden yapılan alışverişlerde kredi kartları ve bankamatik kartları kullanılmaktadır. Yaptığınız her alışveriş sonunda size verilen alışveriş fişini mutlaka kontrol ediniz ve saklayınız. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda amirlerinize müracaat ediniz. Kışla içerisinde bankamatik ve PTT şubeleri mevcuttur, işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

 

Tedavi amacıyla yanınızda getirdiğiniz ilaçları girişte görevliye teslim ediniz. Sürekli kullandığınız ilaçları ancak doktor nezaretinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir durumunuz varsa bunu mutlaka bölükteki rütbeli personele anlatın. Acil haller dışında yemin edinceye kadar gerek şehir içi gerekse de şehir dışı izin verilmemektedir.

 

Orada bulunduğunuz süre içinde sizden hiçbir maksatla para toplamayacaktır, toplanamaz. Herhangi bir vesileyle para toplayan olursa komutanlarınıza haber verin.

 

 

Acemi Birliğinizde  sizlere tüm istihkaklarınız (kamuflaj elbise, bot, don, fanila,  pijama, atlet, künye levhası, çorap, havlu, şapka, şort, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş fırçası, diş macunu, tıraş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmiştir. Bunları usta birliğinizde de kullanacağınız için kaybetmemeniz gerekir. Aksi halde ceza alabilirsiniz.

 

Günlük gereksinim duyacağınız malzemeler (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) kantinlerde bulunmaktadır. Kışlalarda değişik yerlerde ankesörlü telefonlar mevcuttur. Kantinlerde telefon kartları bulunmaktadır. Ailenize ulaşamazsanız mutlaka komutanlarınıza söyleyiniz. Sizlere yardımcı olacaklardır. Kışlada ATM, PTT, Kantin, Berber, Terzi, Fotoğraf Stüdyosu, Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi ile Revir bulunmaktadır.

 

Hafta içi 12:00 ile 14:00 ve 17:00 ile 19:00 saatleri arasında, cumartesi-pazar ve resmi tatil günlerinde ise 08:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaretçileriniz sizi ziyaret edebilirler.

 

İlgili Makaleler

0 0 Oylamalar
Makele Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim, lütfen yorum yapın.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Yeniden Deneyiniz....